Wyjazd na spływ

Osoby, które lubią spływy kajakowe z czasem szukają czegoś więcej. Zwykłe emocje nie są dla nich wystarczające i wolą cały czas pokonywać bardziej wymagające trasy. Dlatego warto zapoznać się z ofertą jaką oferuje nam rzeka Łupawa. Jest to trasa dla bardziej zaawansowanych kajakarzy. To oznacza, że warto wybrać się w tym kierunku jeżeli nasze umiejętności są na trochę wyższym poziomie.

Zaawansowana trasa dla kajakarzy

spływ łupawąJeżeli chodzi o długość naszych tras to jest ona spora. Nasz spływ w tej rzece będzie wynosił ponad dwadzieścia kilometrów. To oznacza od siedmiu do dziewięciu godzin trasy. Tutaj trzeba odznaczać się też dobrą kondycją fizyczną, ponieważ czeka na nas trochę wiosłowania. Najdłuższa trasa na tej rzece ma prawie trzydzieści kilometrów dlatego może okazać się ciekawym wyzwaniem. Oczywiście jeżeli interesuje nas spływ łupawą i znajdziemy organizatora to mamy zapewniony transport, kajaki i kapoki. Dzięki temu w razie problemów zawsze możemy skontaktować się z osobą, która organizowała nasz spływ. Dodatkowo kapoki zapewnią bezpieczeństwo dlatego warto je mieć na sobie i nie zdejmować. Rzeki bywają kapryśne i nigdy nie wiemy kiedy stracimy równowagę. Jeżeli chodzi o najlepszy dla nas termin to często proponuje się lato. Takie trasy czasami wiążą się z przenoszeniem kajaku dlatego warto zadbać o to aby było nam ciepło.

Dzięki temu pokonywanie spływu będzie czystą przyjemnością i w razie przeprawy szybko wyschniemy na słońcu. Jeżeli chodzi o akcesoria, które możemy nabyć to często proponuje się specjalne buty do nurkowania czy chodzenia po plaży. One są lekkie ale jednocześnie chronią przed kamieniami w wodzie i nie uszkodzimy ich podczas zamoczenia. Dlatego są praktyczne podczas spływów i można śmiało w nie zainwestować przej wyjazdem.