Wygodne maski przeciwwirusowe

Z pewnością codzienne noszenie na twarzy maseczki ochronnej nie należy do wygodnych czynności, ale jest ona koniecznością na obecną chwilę. Każdy z nas musi ją posiadać, gdyż obowiązek jej zakładania jest odgórnie ustalony przez władze państwa. To obecnie najskuteczniejsza ochroną przed zakażeniem koronawirusem w miejscu publicznym.

Ile kosztuje maseczka z filtrem FFP3?

wygodna maska z filtrem ffp3Na początku pandemii wszyscy mieliśmy problem z dostępnością maseczek, ponieważ ich zapasy szybko się skończyły w hurtowniach. Dziś już nie musimy się z tym zmagać, bo podaż została dopasowana do rosnącego popytu. W związku z czym dowolne rodzaje masek kupimy w aptekach, sklepach medycznych czy w internecie. Najtańsze będą jednorazowe modele, które kosztują od złotówki do nawet pięciu złotych za sztukę. Znacznie więcej trzeba zapłacić za modele wielorazowe, które trzeba odpowiednio dezynfekować. Jak wiadomo wirus tak małe rozmiary, że nie dostrzeżemy go gołym okiem, a jedynie pod mikroskopem. Dlatego też walka z nim jest tak trudna, ale można się skutecznie chronić przed nim, zakładając na twarz odpowiednią maseczkę. Najlepsza jest wygodna maska z filtrem FFP3, która chroni nas w dziewięćdziesięciu dziewięciu procentach przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem. Przede wszystkim zbudowana jest aż z pięciu warstw materiałów o różnej filtracji. Każdy z nich zatrzymuje odmienne cząstki, przez co jej skuteczność jest tak wysoka. Przede wszystkim maska chroni przez wirusami i bakteriami, roztoczami, pyłami zawieszonymi PM2,5 oraz PM10, a także przed metalami ciężkimi unoszącymi się w powietrzu. Nie bez powodu tego typu maski są polecane i noszone przez lekarzy, pielęgniarki czy osoby pracujące w szpitalach i przychodniach. Dzięki profilowanej budowie, uszczelce nosowej i elastycznym gumkom, można maskę idealne dopasować do twarzy.

Bez względu na model maski jaki wybierzemy, o jej skuteczności będzie decydować sposób noszenia. Jeżeli nie zakryjemy jednocześnie nosa i ust oraz maska będzie odstawać od twarzy, to jej skuteczność będzie bliska zeru, gdyż wdychane powietrze nie będzie pobierane przez filtr. W razie potrzeby w sprzedaży są dostępne maski w kilku rozmiarach, zatem znajdziemy idealne modele dla dorosłych, osób starszych i dzieci. Cena maski z filtrem FFP3, to około dziesięć złotych.