Wspomnienia wywołane online

Czasem przeraża mnie fakt, iż w dobie telefonów komórkowych, świat fotografii papierowej jest prawie jak wymarły trend. Wiem, że procesów komputeryzacji, telefonizacji, globalizacji nie da się powstrzymać, nie da się pominąć, ale uważam subiektywnie, iż niektóre – być może i staroświeckie acz naprawdę piękne – zwyczaje warto kontynuować. Jednym z nich jest wywoływanie zdjęć w wersji papierowej. 

Czy warto oddać zdjęcia wakacyjne do wywołania?

zdjęcia do wywołania onlineNikt nie przekona mnie, że przeglądanie zdjęć w formie namacalnej, wertowanie stronic foto albumów jest mniej interesujące i przekonywujące niż wpatrywanie się w monitor ekranowy i klikanie myszką raz po raz. Gdy w dłoni dzierżysz fotografię to ona zmusza niejako to pobudzenia wspomnień, do powrotu w czas zamrożony na ów zdjęciu. Taka jest już magia fotografii. Po powrocie z rodzinnych wakacji nierzadko tłumaczymy się sami przed sobą, że nie ma czasu żeby zająć się obróbką fotografii. Ostatecznie zostają one w formie chaosu zapisane w kolejnym pliku na dysku twardym. Naprawdę duże jest prawdopodobieństwo, że ów plik nie zostanie już więcej otwarty. Rewelacyjnym sposobem na pogodzenie-  braku czasu i pięknego zwyczaju wywoływania fotografii tak jak w latach przeszłych, w okresie aparatów analogowych – są zdjęcia do wywołania online, które oferowane są do realizacji przez rosnącą w siłę liczbę internetowych studio fotograficznych.  Sprawa naprawdę nie jest skomplikowana, wystarczy poświęcić godzinę i w odpowiednim miejscu, intuicyjnie wskazanym przez internetowy sklep wgrać wyselekcjonowane przez nas fotografie.Potem już tylko ewentualna ich obróbka, retusz, wybór rodzaju papieru i formatu i wszystko gotowe do realizacji. Ciekawą propozycją mogą być większe formaty papieru. Wyobraź sobie, wywołane w formacie A4, rodzinne fotografie, zarówno monochromatyczne jak i w kolorowej wersji zawieszone w pięknych ramkach na głównej ścianie salonu bądź w części schodowej. 

Zrób przyjemność sobie i swoim bliskim, fundując niespodziankę w formie ściany rodzinnych wspomnień. Realizacja naprawdę nie wymaga specjalnych designerskich umiejętności, a efekt może oczarować. Wystarczą ramki, wywołane zdjęcia online i pomysł na ich rozmieszczenie. Galerie można oczywiście wzbogacać wspomnieniami.