Uniwersalne rękawice dla zawodników MMA

Nowi koledzy, zaczynający karierę w mieszanych sztukach walki mają często dość duży problem podczas wybierania wyposażenia, a w szczególności rękawic. Nie jest to bowiem łatwa czynność, z racji dużej ilości różnych odmian, przeznaczonych do bardzo odmiennych technik, a większość kolegów woli od razu zacząć specjalizować się w jednej konkretnej technice.

Rękawice dla początkujących zawodników MMA

rękawica mmaNowym kolegom polecamy najczęściej nabranie doświadczenia i wypracowanie własnego stylu, a w tym czasie korzystanie z najbardziej uniwersalnych rękawic, jakie używane są w mieszanych sztukach walki, oraz w wielu innych sportach kontaktowych. Uniwersalna rękawica MMA przypomina wyglądem grubą rękawicę do jazdy rowerowej bez palców. Jest od razu rozpoznawalna, gdyż na wierzchniej stronie dłoni ma grube, aczkolwiek miękkie poduszki, amortyzujące uderzenie ciosów, a tym samym chroniące dłonie przed kontuzjami. Rękawice te szczególnie przydają się więc kolegom którzy preferują styl obfitujący w ciosy, aczkolwiek techniczni zawodnicy również nie mają problemu z ich noszeniem, z racji iż nie ograniczają one ruchu w bardzo dużym stopniu, i umożliwiają swobodne wykonywanie technik fizycznych, chwytów, rzutów czy jakichkolwiek podobnych manewrów bez trudu.

Są to dobre rękawice dla każdego początkującego zawodnika MMA, a wielu doświadczonych kolegów nie przestawia się na żadne inne nawet po wielu latach kariery, z racji bardzo dużej swobody, jaką owe rękawice zapewniają. Mimo iż nie są przystosowane do żadnego konkretnego stylu, nie ograniczają żadnego w dużym stopniu, więc umożliwiają bardzo duży poziom improwizacji i wykorzystywanie manewrów i technik spoza swojego standardowego repertuaru bez żadnego ograniczenia, jakie narzuca bardziej wyspecjalizowany sprzęt.