Stworzenie medali na zamówienie

Na zawodach sportowych, lokalnych eventach i pokazach niemal zawsze wręczane są okolicznościowe medale dla najlepszych zawodników, tak jak na wszystkich dużych imprezach sportowych. Medale z mniejszych imprez są zazwyczaj jednorazowymi wzorami, które najczęściej są traktowane jako pamiątki przebiegu kariery przez sportowców, i nawet te z najmniejszych imprez mogą mieć ogromną wartość sentymentalną.

Medale sportowe wykonywane na zamówienie

fachowa produkcja medaliTakie medale od dawna już nie są bardzo prostymi, niemal nic nie wartymi pamiątkami, a coraz częściej wykonywane są równie misternie jak ich odpowiedniki z dużych imprez sportowych. Na każdą imprezę odbywającą się cyklicznie tworzone są całkowicie nowe medale, dlatego też te firmy które wykonują je najlepiej są polecane przez organizatorów oraz stowarzyszenia sportowe. Fachowa produkcja medali obejmuje nie tylko wykonanie samego wzoru oraz naniesienie grawerunku, ale również zastosowanie materiałów o najwyższej trwałości i okazałym wyglądzie. Oczywiście, autentyczne złote i srebrne medale są bardzo kosztowne, dlatego zamiast nich zamawiane są warianty tworzone ze stopów, lub tylko posrebrzane czy pozłacane. Okolicznościowe medale, takie jak choćby nagrody dla pracowników, często zawierają w sobie dwa lub więcej różnych rodzajów metali. Wizualnie nie są one jednak mniej okazałe od najbardziej profesjonalnych wersji, i prezentują się w gablotach sportowców równie imponująco. Wiele firm wykonuje medale sportowe i okazjonalne wedle ustalonego wzoru, aczkolwiek możliwe jest stworzenie własnego medalu całkowicie według projektu. Cena, jak w większości zamówień całkowicie customowych, uzależniona jest przede wszystkim od materiałów zastosowanych do wykonania medali, skomplikowania wzoru, oraz wielkości. Proste medale okolicznościowe są często najtańsze, nawet jeśli wyglądają estetycznie.

Skomplikowane wzory i pozłacane powierzchnie bywają najbardziej kosztowne, choć są one wybierane przez organizatorów imprez sportowych przede wszystkim jako dowód uznania umiejętności sportowca, zajmującego pierwsze miejsce w rankingu. Wykonanie takich medali nie zajmuje szczególnie długiego czasu, więc zdarza się iż mogą one być dostarczone już w niecały tydzień od złożenia zamówienia, zwłaszcza jeśli nie są szczególnie skomplikowane.