Rodzaje ścianek wystawienniczych

W branży sprzedażowej bardzo istotny jest sposób prezentacji produktu. Ważne jest, aby na imprezach takich jak targi, pokazać go tak, aby potencjalni klienci dobrze go zapamiętali. Dlatego też sięga się po elementy takie jak ścianki wystawiennicze, które stały się nieodłączną częścią każdej hali, w której targi mają miejsce. Istnieje wiele rodzajów takich ścianek, obecnie jednak najczęściej sięga się po te z materiału.

Materiały z jakich wykonuje się ścianki wystawiennicze

ścianka tekstylnaObecnie najczęściej wybieranym tłem wystawienniczym jest ścianka tekstylna, jednak nie zawsze tak było. Wcześniej bardzo popularne były takie, które wykonywano z kartonu lub papieru o wyższej gramaturze. Ich transport wymagał samochodu, na każdym kroku należało też uważać, aby ich nie uszkodzić. Jednak i tak trudno było uniknąć zagnieceń oraz rozdarć. Kiedy już do nich doszło, ściankę należało wymienić na nową lub prezentować produkt na jej tle, co nie świadczyło zbyt dobrze o firmie, gdyż wyglądało niechlujnie. Od jakiegoś czasu produkuje się jednak ścianki wykonane z materiału. Tekstylia są o wiele mniej podatnym na zniszczenia i niegniotącym się materiałem. Dzielą się one na dwa główne rodzaje: płaskie i przestrzenne. Oba wymagają specjalnych, łatwych do rozłożenia i transportu stelaży, które umożliwią rozciągnięcie materiału w wybrany przez wystawcę sposób.

Wśród wystawców nadal można zobaczyć osoby posługujące się ściankami wykonanymi z papieru lub kartonu. Coraz częściej sięga się jednak po takie, które zrobione są z materiałów tekstylnych. Mogą one przyjmować formę płaskiej powierzchni lub zostać rozłożone na trójwymiarowym, zaokrąglonym stelażu. Ich wygląd jest bardzo atrakcyjny, a odporność na zniszczenia sprawia, że są coraz chętniej wykorzystywane.