Profesjonalne rozliczanie pracy kierowcy

Każda osoba podejmująca pracę liczy na godne i sprawiedliwe wynagrodzenie. Płace zależą od rodzaju wykonywanych zleceń oraz sektora w jakim się zatrudniamy. Istnieją zawody bardzo popłatne ale istnieją też takie w których place są minimalne. Zazwyczaj wysokość wynagrodzenia wiąże się z odpowiedzialnością i stopniem trudności wykonywanych zleceń. No i oczywiście z wykształceniem i posiadanymi kwalifikacjami zawodowymi.

Jak rozliczyć milog?

rozliczanie milogZawód kierowcy to trudna i odpowiedzialna praca. Jeśli zdecyduje się on na pracę w transporcie międzynarodowym praktycznie staje się gościem we własnym domu. Miejscem w którym spędza jak najwięcej czasu jest wówczas szoferka, która nie tylko pełni rolę miejsca pracy ale również mieszkania, sypialni oraz miejsca relaksu i wypoczynku. Praktycznie kierowca będący w trasie przez cały czas ponosi odpowiedzialność za przewożony przez siebie transport więc nawet trudno mówić o wypoczynku w chwili w której przysługuje mu przerwa w pracy. Tak trudna i odpowiedzialna praca powinna być odpowiednio doceniona i wynagrodzona.  Płace kierowców jeszcze do niedawna nie budziły wśród nich entuzjazmu, dlatego też często rezygnowali i zmieniali swoje miejsca zatrudnienia. Sytuacja uległa zmianie po pierwszym stycznia dwa tysiące piętnastego roku kiedy to wprowadzono ustawę o płacy minimalnej tak zwany milog. Ustawa ta została wprowadzona przez władze niemieckie ale dotyczy całego transportu odbywającego się na terenie Niemiec. Mówi ona o tym iż kierowca przebywający na terenie Niemiec ma prawo do wynagrodzenia w wysokości minimalnej stawki godzinowej a jest to kwota około dziewięciu euro brutto na godzinę. Dotyczy to wszystkich rodzajów przewozów. Rozliczanie milog to odpowiedzialna praca spoczywająca na pracodawcy oraz jego spedytorach i księgowości.Każdy kierowca powinien więc zostać w odpowiednim czasie rozliczony, a jego pensja powinna odzwierciedlać wykonaną przez niego pracę.

Dzięki wprowadzonej ustawie wszyscy kierowcy zyskali godziwe wynagrodzenie co poprawiło ich byt oraz nastawienie do wykonywanych przez siebie obowiązków. Wiadomo bowiem, że odpowiednie wynagrodzenie motywuje pracownika do lepszej pracy. Dlatego właśnie rozliczanie milog powinno być uczciwe i zgodne z obowiązującymi przepisami. Spoczywa na barkach odpowiednio do tego przeszkolonych osób znających przepisy i stosujących się nich.