Profesjonalne regenerowanie wtryskiwaczy

Wtryskiwacze to nieodzowne elementy każdego nowoczesnego silnika spalinowego. Ich prawidłowa praca zapewnia nie tylko odpowiedni poziom spalania, ale także zachowanie odpowiedniej mocy i kultury pracy silnika. Gdy układ wtryskiwaczy nie działa tak jak powinien, zamiast rozglądania się za odpowiednimi zamiennikami, możemy wybrać ich odpowiednią regenerację. Dzięki temu przywrócimy silnikowi pełnię mocy.

Regenerowane wtryskiwacze do silników benzynowych

regeneracja wtryskiwaczyDzięki temu, iż pracownicy warsztatów, gdzie są regenerowane wtryskiwacze, dysponują najnowocześniejszym sprzętem, możliwe jest między innymi sprawdzanie danego wtryskiwacza na odpowiednio zaprojektowanym stanowisku probierczym. Regeneracja wtryskiwaczy może być także poprzedzona odpowiednio dobrym umyciem danego wtryskiwacza, który może potem być poddawany wstępnemu etapowi oceniania jego uszkodzeń. Następnie pracownicy warsztatu mogą przystąpić do jego regulacji, mając na względzie parametry techniczne, odpowiadające wartościom, podawanym lub sugerowanym przez producenta. Ważnym etapem regeneracji jest także pomiar szczelności układu, który jest jednym z kluczowych elementów zachowania odpowiedniego poziomu szczelności pod obciążeniem, takim jak wysokie obroty czy pełne obciążenie. Regulacja parametrów może być przeprowadzana także wtedy, gdy pracownik zauważy, że w układzie wtryskiwaczy są zamontowane nieoryginalne części.

Wtedy możliwa staje się wymiana na oryginalne części, a także zamontowanie ich zgodnie z zaleceniami producentów. Aby usunąć uszkodzenia, które są niewidoczne gołym okiem, używa się mikroskopu, który może być idealnym elementem, umożliwiającym dostrzeżenie zarysowań i uszkodzeń kluczowych elementów wtryskiwaczy. Po analizie możemy otrzymać wydruk testu.