Postępowanie z surową deską

 

Pierwsze podłogi wykonywane wiele wieków temu były bardzo proste, bo najczęściej powstawały po prostu z gleby, lub kamieni w zależności od tego, co było akurat dostępne w najbliższej okolicy. Nie były to oczywiście materiały najwyższej jakości, ale na szczęście z czasem się to zmieniło, ponieważ teraz możemy wykorzystywać wiele atrakcyjnych rozwiązań, które zresztą są wykorzystywane na dużą skalę ze względu na wysoką jakość. Nawet podłoga wykonana z surowej deski może wyglądać znakomicie pod warunkiem, że właściwie wybierzemy materiał, a wybór jest duży.

Dlaczego warto korzystać z surowych desek?

solidne deski podłogowe suroweProdukty surowe tak jak sama nazwa wskazuje, nie zostały specjalnie przetworzone czy połączony z innymi materiałami, ale to zaleta szczególnie w przypadku, tak ważnych elementów wystroju, jak deski podłogowe. Możemy je bowiem wtedy samemu łatwo zmienić tak, jak nam się to aktualnie podoba i podstawowym przykładem sposobu na wprowadzenie zmian będzie po prostu malowanie takich desek. Często warto to zrobić na przykład na długo przed ich zakładaniem po to, żeby mogły wyschnąć, bo dzięki farbie ile kierownik w zależności od tego, co stosujemy, będą one zabezpieczone przed działaniem wilgoci i wielu innych czynników. Solidne deski podłogowe surowe mogą mieć oczywiście porządną grubość, ale dodatkowe wzmocnienie stanowią czasami specjalne rowki wycinane od wewnętrznej strony. Takie drobiazgi sprawiają, że deska nie będzie pękała, nawet jeżeli jest stanie na niej jednocześnie duża liczba osób. Surowe deski mogą być oczywiście sprzedawane jako egzemplarze o różnej długości i szerokości, bo zróżnicowanie pod względem grubości nie jest już tak duże. Drewno może być włączony na trzy podstawowe sposoby. Pierwszym będzie tutaj oczywiście wykorzystywanie wykonanych w takich deskach wpustów.

Znakomita alternatywa to wykorzystanie kleju do drewna odpornego na działanie wilgoci. To bowiem normalne, że musimy taką podłogę regularnie czyścić, ale na szczęście po wykonaniu i zabezpieczeniu będzie ona odporna nawet na proces ścierania. Jeszcze inna metoda to układanie podłogi na specjalnie przygotowanych legarach, ale bez względu na to, co wybierzemy, możemy być pewni, że efekt wizualny będzie zadowalający. Solidna deska podłogowa to produkt łatwo dostępny.