Odpychacze dla małych dzieci

Maluchy z natury lubią ruch i często nie potrafią usiedzieć na miejscu. Dziecięcą energię trzeba właściwie kierować, a najlepszym sposobem na jej ujście, jest zabawa. Kiedy maluch ma już za sobą pierwsze kroki i dość stabilnie chodzi, to czas na odpychacz.

Jak wyglądają odpychacze dla maluchów?

odpychacz dla dzieciKażde dziecko ma wiele ważnych momentów przełomowych w swoim rozwoju, po których następuje nagły wzrost umiejętności. Kiedy zacznie chodzić, to można powiedzieć, że pójdzie z górki, bo dziecka już nie będzie można zatrzymać. Maluchy bardzo lubią coś pchać, lub się odpychać nóżkami, dlatego odpychacz dla dzieci jest świetną pomocą w rozwoju mięśni i koordynacji ciała. Jest to zabawka, na której dziecko może usiąść, więc ma spore rozmiary. Najczęściej odpychacze są w formie samochodów, motorów, czy przeróżnych zwierzątek. Dają one dziecku możliwość odpychania się nóżkami od podłoża w pozycji siedzącej. W sprzedaży znajdziemy wielofunkcyjne odpychacze, w których maluch może się samodzielnie odpychać stopami, lub może je oprzeć o mały podeścik, a rodzic będzie pchać palucha, ponieważ za jego plecami znajduje się teleskopowy uchwyt do prowadzenia. Jazda na takim sprzęcie świetnie wspomaga proces nauki chodzenia i biegania, dlatego wielu rodziców wybiera je dla swoich pociech. Odpychacze mogą być wykonane z odpornego plastiku, gumy, lub nawet drewna. Są stabilne, więc dziecko się nie przewróci, a do tego są całkowicie bezpieczne, gdyż nie są wysokie i maluchy mogą same na nie wsiadać i zsiadać.

To jak długo odpychacz będzie potrzebny dziecku, jest kwestią indywidualną. Najczęściej nie posiadają one regulacji wysokości, gdyż są one przydatne dzieciom tylko przez pewien czas, bo później ich umiejętności znacznie wzrastają i potrzebują bardziej skomplikowanych sprzętów.