Najlepsze atrakcje dla turystów w Kudowie Zdrój

Położona na Dolnym Śląsku Kudowa Zdrój słynie z wielu ciekawych atrakcji i przepięknej okolicy. Walory związane z klimatem i położeniem geograficznym sprawiają, że to bardzo atrakcyjna miejscowość. Uzdrowiskowy charakter Kudowy Zdrój corocznie ściąga grono kuracjuszy i turystów. Klimat przypominający alpejski przyczynia się do odnowy biologicznej i efektywnego wypoczynku.

Turystyka w Kudowie Zdrój

najlepsze atrakcje turystyczne - kudowa zdrójNiecodzienne i najlepsze atrakcje turystyczne – Kudowa Zdrój zapewnia przez cały rok. Góry Stołowe z licznymi szlakami, piękna przyroda, czyste zdrowe powietrze sprzyja pieszym wędrówkom dostarczając turystom niesamowitych wrażeń. Na amatorów narciarstwa czekają liczne nowoczesna ośrodki sportowe z bogatą bazą noclegową. Okoliczne stoki i trasy biegowe zachęcają do uprawiania sportów zimowych i korzystania z uroków zimy. Latem rowerzyści mogą korzystać z licznych tras sięgających aż do okolicznych Czech. Liczne pensjonaty hotele, domy zdrojowe i noclegi u lokalnej społeczności zapewniają swoim klientom ciekawe atrakcje, wypoczynek i zabiegi na ciało. Gospodarstwa agroturystyczne oferują lokalne produkty, bliski kontakt z przyrodą i zwierzętami, kameralny klimat i tematyczne spotkania z lokalnymi gawędziarzami. W centrum miasta znajduje się przepiękny Park Zdrojowy, w którym to kuracjusze korzystają z pijalni wód mineralnych. Wody bogate są w minerały i pierwiastki, mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka i samopoczucie, wspomagają kurację i regenerację organizmu. Dlatego chętnie z atrakcji Kudowy Zdrój korzystają emeryci, renciści i osoby po rekonwalescencji, a także sportowcy. Po wysiłku fizycznym i treningach mogą zregenerować swoje ciała korzystając z wszelkich udogodnień i czystego świeżego powietrza. Poza atrakcjami związanymi z uzdrowiskowym charakterem Kudowa Zdrój oferuje również wiele ciekawych miejsc do zwiedzania Na pobliskich szlakach możemy spotkać mnóstwo pięknych klimatycznych kapliczek, piękne stare chaty, rzeźby  i zabytki przyrody.Okolica bogata jest w muzea, dworki i pałace oraz skanseny. Atrakcją również jest rezerwat Błędnych Skał – skalny labirynt. Jednak  na największą uwagę zasługuje Kaplica Czaszek. To jedyny tego typu sakralny obiekt w Polsce i jeden z trzech w Europie.Cały wyłożony szczątkami okolicznej ludności pomarłej w osiemnastym wieku, jednych zachwyca, innych przeraża.

Kudowa Zdrój to wspaniała malownicza miejscowość, bogata w liczne atrakcje dla turystów i kuracjuszy. Z ciekawą historią, pięknymi zabytkami i cudownym sielskim  krajobrazem przyciąga i zachwyca przez cały rok. To dobra baza  wypadowa do zwiedzania całego Dolnego Śląska i Gór Stołowych. Miejsce warte odwiedzenia o każdej porze roku.