Na czym polega depilacja laserowa?

Nowoczesne metody depilacja ciała sprawiają, że dziś możemy cieszyć się efektami o których jeszcze kilka lat temu mogłyśmy jedynie pomarzyć. Która z nas wtedy wierzyła, że za chwilę będziemy miały możliwość pozbyć się włosków raz na zawsze? Bo właśnie takie rezultaty oferuje nam dziś laserowa depilacja.

Nowoczesna, laserowa depilacja

laserowe usuwanie owłosienia szczecinPrzez wiele lat można było usłyszeć podzielone głosy na temat tego, która z fomr depilacji jest najlepsza. Jedne kobiety opowiadały się za tym, że znacznie bardziej wolą korzystać z maszynek lub kremów, inne z kolei preferowały wosk, który może nie należał do komfortowych sposobów usuwania owłosienia, ale za to zapewniał gładkość na znacznie dłuższy czas niż maszynka. Dziś natomiast tych podziałów już praktycznie nie ma ponieważ coraz więcej kobiet decyduje się na laserowe usuwanie owłosienia Szczecin posiada kliniki w których możemy wykonać taki zabieg przy użyciu najnowszych laserów. Sam proces polega na tym, że światło lasera dociera do mieszków włosowych w których znajduje się melanina pochłaniająca laser. Doprowadza to do całkowitego usunięcia cebulek włosa konsekwencją czego jest brak odrastających włosków. Aby móc cieszyć się w pełni z efektów tej formy depilacji należy wykonać kilka zabiegów w określonym odstępie czasu. Okres zimowy z kolei jest najbardziej sprzyjającym do umówienia się na taką depilacje ponieważ przed jej wykonaniem nasze włoski muszą być w fazie wzrostu, a zatem musimy je zapuścić.

Jeżeli ktokolwiek obawia się słowa „laser” to naprawdę niepotrzebnie. Nowoczesne urządzenia wykorzystywane w gabinetach sprawiają, że cały proces jest bezbolesny i w dodatku trwa znacznie krócej niż wówczas, gdy depilacja laserowa dopiero pojawiała się na rynku. Nie musimy zatem martwić się o potencjalny dyskomfort odczuwany w trakcie zabiegu zwłaszcza, że zawsze stosuje się specjalne znieczulenia.