Mokra karma dla psa

 

Najpopularniejszą metodą żywienia domowych czworonogów nadal pozostaje podawanie suchej karmy. Są one łatwe w przechowywaniu i dawkowaniu, nie psuje się tak szybko pozostając dłużej w misce psa. Mimo tylu zalet warto rozważyć wprowadzenie w żywienie pupila wilgotnego jedzenia, które nie tylko urozmaici karmienie, ale również wpłynie pozytywnie na jego samopoczucie.

Zalety mokrej karmy w puszce

karma dla psa w puszceJedną z głównych zalet mokrej karma jest zawartość w jej składzie minimum 60% wody. Karma dla psa w puszce jest coraz częściej stosowana jako główny element diety. Nadaje się idealnie dla wybrednych psów, które niechętnie zjadają suchą karmę. Wybór jest urozmaicony. Można zakupić mokrą karmę w postaci kawałków w galarecie, w sosie czy też rożnego rodzaju pasztety. Do produkcji karmy mokrej nie jest konieczne stosowanie węglowodanów. Oczywiście wśród różnorodności smaków znajdą się i takie, które zawierają na przykład dodatki ryżu czy ziemniaków. Jednak kiedy chcemy lub musimy w zupełności wykluczyć czy tez ograniczyć ilość węglowodanów to podawanie psom wilgotnego pokarmu jest najlepszym rozwiązaniem. Jest ona dostępna w postaci, które składają się tylko z samego mięsa i minerałów. Dzięki karmie mokrej uzupełnimy dzienne zapotrzebowanie na białko. Korzyści z jedzenia mokrej karmy odniosą czworonogi, które mają problemy z układem moczowym lub, które po prostu potrzebują większego nawodnienia organizmu. Objętość pokarmu zwiększa się wraz z większą ilością wody. Mokra karma znacznie bardziej wypełnia żołądek i daje większe uczucie sytości, przez co idealnie nadaję się jako rozwiązanie dla psów, które powinny zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Pokarm, który podajemy naszym czworonogą powinien być w pełni zbilansowany i zawierać w sobie odpowiednią ilość składników odżywczych. Wysoka zawartość wody jest głównym czynnikiem dlaczego powinniśmy ją wprowadzić. Różnorodność wyboru karmy mokrej w puszcze dla psa jest duża. Jest idealna dla szczeniaków jak i dorosłych psów, przy problemach zdrowotnych czy też jako uzupełnienie zbilansowanej diety.