Łatwe w montażu garaże blaszane

Samochód, który trzyma się pod dachem, zachowa na dłużej dobry stan karoserii. Nie da się z tym stwierdzeniem dyskutować. Dzisiaj jest jednak pewien pozytywny kłopot. Mówią, że od nadmiaru głowa nie boli, ale dzisiaj mamy nadmiar samochodów. I zdarza się, że na jednym podwórku trzymamy kilka aut, ale garaży starcza dla jednego lub góra dwóch. Można trzymać resztę samochodów na podwórku, ale można równie dobrze znaleźć inne rozwiązanie.

Postawienie garażu blaszanego potrwa jeden dzień

garaże blaszane pomorskieJeśli potrzebujemy schować pod dach więcej samochodów, aniżeli mamy na to miejsc garażowych, to możemy zorganizować na podwórku dodatkowe zadaszenia. Można też postawić garaż wykonany z blachy, czyli popularnego blaszaka. Takiego blaszaka montuje się bardzo szybko, a postawienie całego garażu zajmie niespełna jeden dzień. Najpierw jednak znajdujemy garaże blaszane pomorskie i zamawiamy ten lub te, które podobają nam się najbardziej. Wizualnie wszystkie wyglądają dokładnie tak samo, ale różnią się wymiarami. Dlatego trzeba wybrać taki garaż, żeby pasował wymiarem do samochodów, które chcemy w nich przechowywać. Sam montaż należy zacząć od wykopania dołków na odpowiednią głębokość. Kopiemy cztery bądź osiem takich dołków. W te dołki wkopiemy odpowiednio solidne słupki a następnie wszystko wylewamy przygotowanym wcześniej betonem. Na tych słupkach oprzemy resztę konstrukcji. Wystarczy jedynie zamontować do nich blachę. Blaszaka składamy od bocznych ścian po otwieraną bramę a na końcu montujemy dach. Wszystko zajmie nam naprawdę jeden dzień. Jeśli mamy równą powierzchnię, to za podłogę w garażu może nam służyć ziemia. Jeśli chcemy garaż zrobić profesjonalniej to możemy zrobić jeszcze betonową wylewkę na podłogę. To na pewno będzie o wiele bardziej komfortowe rozwiązanie, aniżeli parkowanie samochodu na ziemi. Zrobienie podłogi może wydłużyć nasze prace o jeden dzień.

Im więcej samochodów na posesji tym mniej szans na to, żeby pomieścić wszystkie pod dachem. Można to jednak zmienić, bo wystarczy zamontować garaż blaszany. Popularnego blaszaka można kupić u producenta albo w budowlanym supermarkecie. Nowy garaż postawimy w jeden dzień, ale jeśli zdecydujemy się na wylewkę betonową to czas ten będzie mógł się wydłużyć o jedną dobę. To i tak jest wszystko bardzo szybko.