Jaką karmę kupić dla psa?

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Aby odwdzięczyć się za psie oddanie i bezgraniczną miłość, powinniśmy dbać o dobre samopoczucie i zdrowie naszego pupila. Jednym z najważniejszych elementów, na który musimy zwracać szczególną uwagę, jest odpowiednie żywienie. Jaką karmę powinniśmy podawać naszemu zwierzakowi, aby czuł się dobrze i szczęśliwie?

Zalety karmy bezzbożowej

bezzbożowe suche karmy dla psówMimo przyjacielskiego ustosunkowania do człowieka nie możemy zapominać o pierwotnej psiej naturze. Nasze czworonogi wywodzą się z grupy drapieżników, która w przeszłości żywiła się innymi, mniejszymi od siebie zwierzętami. Z tego właśnie względu powinniśmy wybierać karmy z dużą ilością białka pochodzenia zwierzęcego, które najlepiej odpowiadają naturalnej diecie psa. Na rynku znajdziemy wiele produktów bezzbożowych, które różnią się składem i konsystencją. Wybór odpowiedniego produktu ma duży wpływ na zdrowie pupila oraz jego samopoczucie w ciągu dnia. Prócz posiłków mokrych warto też spojrzeć na bezzbożowe suche karmy dla psów, które są świetną opcją zarówno na główny, jak i dodatkowy sposób żywienia. Ich największą zaletą jest długie utrzymywanie świeżości, które doskonale sprawdzi się w przypadku całodziennej nieobecności właściciela. Nasz zwierzak w każdej chwili może podejść do miski, aby skosztować smacznego i pełnowartościowego produktu. Warto pamiętać też o tym, że spożywanie suchego posiłku zaspokaja naturalną potrzebę gryzienia, która nie tylko pozwala się odstresować, ale także korzystnie wpływa na zęby oraz dziąsła. Inną zaletą, która wyróżnia karmy z dużą zawartością białka, jest zapewniana przez nie sytość. Dobry skład pożywienia pozwala czworonogom lepiej się najeść, dzięki czemu nie mają potrzeby ciągłego podjadania. Jest to niebezpiecznym zjawiskiem w przypadku karm ze zbyt dużą ilością produktów roślinnych, które może prowadzić do nadwagi czy problemów z układem trawiennym.

Dobra karma to jeden z podstawowych elementów prawidłowego żywienia. Aby nasz psiak był nie tylko zdrowy, ale także szczęśliwy, powinniśmy inwestować w produkty bogate w białka pochodzenia zwierzęcego. Karmy bezzbożowe mają pozytywne działanie na psi organizm, które objawia się między innymi zapewnianą sytością, dbaniem o zęby czy przeciwdziałaniem otyłości i chorobom układu trawiennego.