Jak wygląda przedłużanie paznokci żelem?

Piękne paznokcie są niejako wizytówką każdej kobiety. Zadbane dłonie oraz długie i zdrowe paznokcie to atrybuty kobiecości, a obecnie przy utrzymaniu dobrej kondycji paznokci używa się wszelakich produktów, które zapewniają ich trwałość np. poprzez manicure hybrydowy. 

Jak przedłużyć paznokcie w domu? 

extend base - przedłużanie paznokci w domuDla kobiet, które lubią długie paznokcie, pęknięta płytka paznokcia to coś strasznego. Nie można się temu dziwić, ponieważ taki manicure wygląda bardzo nieestetycznie i to niezależnie od tego, czy manicure jest naturalny lub hybrydowy. Przedłużanie paznokci ma jednak wiele innych zalet. Może np. być opcją dla osób, które borykają się z kruchą płytką paznokcia i wyhodowanie długich paznokci graniczy dla nich z cudem – przedłużanie paznokci sprawi, że paznokcie nie tylko będą długie, ale również twarde. Poza tym sposób ten może być rozwiązaniem dla osób, które mają problem z obgryzaniem paznokci – baza skutecznie je od tego powstrzyma. Obecnie popularne jest chodzenie do salonów manicure, żeby profesjonalistka zajęła się zrobieniem upragnionych paznokci w jak najlepszy sposób. Jednakże coraz częściej kobiety decydują się na manicure hybrydowy w domu, ponieważ sprzęt do tego typu zabiegu kosmetycznego jest łatwo dostępny i wcale nie tak drogi, jak mogłoby się wydawać. Do przedłużania paznokci używa się specjalnych baz np. extend base – przedłużanie paznokci w domu jest wtedy o wiele łatwiejsze. Najbardziej popularną metodą do przedłużania paznokci jest żel hybrydowy. Dzięki żelowi można nadać paznokciowi upragniony kształt oraz długość. Poza tym wspomniany żel jest bardzo trwały i może utrzymać się na paznokciach nawet przez kilka tygodni. Dodatkowo żel można dobrze rozprowadzić, używając do tego specjalnych szablonów do przedłużania, ale żel ten sprawdzi się również na tipsach. Żeby zacząć przedłużać paznokcie, trzeba zacząć od podstawowej czynności, jaką jest odtłuszczenie płytki paznokcia primerem. Dopiero po tym można nałożyć cienką wartę żelu bazowego, który należy utwardzić po lampą LED. Do uzyskania upragnionego kształtu paznokcia używa się formy – należy przykleić pod wolny brzeg paznokcia. Wtedy można przejść do formowania długości i kształtu żelu, a kiedy jest to gotowe, wszystko utwierdza się pod lampą. Później należy pozbyć się używanej formy i użyć pilniczka, żeby nadać paznokciom odpowiedniego kształtu. Na koniec nakłada się żel wykończeniowy i w tym przypadku również należy pamiętać o utwardzeniu pod lampą. Na koniec paznokcie przeciera się cleanerem. 

 

Nie należy w czasie przedłużania pomijać żadnego punktu, ponieważ od tego zależy, czy to przedłużanie się uda. Warto zaznaczyć, że nie jest to skomplikowany zabieg i da się go wykonać zupełnie samodzielnie w domu, a jeśli ktoś boi się, że zrobi coś źle, warto sięgnąć po różne materiały przed pierwszym przedłużaniem.