Jak wygląda Lea?

Wybór rowerów dla pań jest stosunkowo nieduży, jeśli zestawić go z rowerami męskimi. Natomiast jest kilka modeli, które zdecydowanie wyróżniają się na tle innych. Jednym z nich jest rower z serii Lea od polskiej firmy Kross. Mówimy konkretnie o Lea „ósemce”, którą łączy w sobie cechy rekreacyjnego roweru górskiego oraz zadziornego jednośladu, który sprawi mnóstwo frajdy także średniozaawansowanym cyklistkom. 

Damskie Lea 8.0 od Krossa 

damski kross lea 8.0Wiele kobiet nie interesują tak bardzo parametry techniczne, jak design i wzornictwo jednośladu. Bowiem kobiety są estetkami i nieważne, czy wybierają torebkę, czy rower – mają być ładne i praktyczne. I dokładnie taki jest model Lea 8.0. To najwyższa w serii propozycja, w której udało się połączyć doskonałą jakość i niewygórowaną cenę. Bowiem koszt „ósemki” to niewiele ponad dwa tysiące złotych, co na tle konkurencji wydaje się być ceną niską. Bazą tego jednośladu jest lekka, aluminiowa rama z wyraźnie niższym przekrokiem, co na pierwszy rzut oka sugeruje, iż jest to rower damski. Jeżeli chodzi o komfort jazdy, to odpowiada za niego przedni amortyzator ze stu milimetrowym skokiem, dzięki czemu niestraszne nam będą wszelkie nierówności i elementy terenu. Natomiast jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to dbają o nie hydrauliczne hamulce tarczowe, które sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych i atmosferycznych. Warto też zwrócić uwagę na różnorodną kolorystykę i wzornictwo, bowiem dzięki niej, rower prezentuje się naprawdę ładnie. Damski Kross Lea 8.0 to jeden z najlepiej sprzedających się jednośladów w ofercie. Wszak mimo, iż jest to rower górski, doskonale sprawdza się także w przestrzeni miejskiej, zarówno jeśli chodzi o rekreacyjne przejażdżki, jak i trening o umiarkowanej intensywności. Dzięki odpowiedniej geometrii ramy, pozycja w czasie jazdy jest optymalnie wyprostowana, co przeciwdziała obciążeniom kręgosłupa. To bardzo ważne, bowiem niewłaściwa pozycja na rowerze może skutkować kontuzjami i mikro urazami. Ten, jak i inne modele z serii Lea, możemy zakupić w sklepie firmowym producenta lub u jego przedstawicieli oraz partnerów biznesowych.

Jeżeli chcemy zakupić rower wysokiej jakości, a przy tym niedrogi, to zdecydowanie warto zainteresować się „ósemką”. To rower uniwersalny, który sprawdzi się doskonale zarówno na krótkich, jak i długich dystansach, a dzięki firmowemu osprzętowi jest niezawodny. Trzeba też pamiętać o rozsądnej cenie, której konkurencja nie jest w stanie nam zaoferować, mimo, iż jej rowery, teoretycznie, stoją na tej samej półce, co Lea.