Elektryczny wózek inwalidzki – sposób na samodzielność

Poruszanie się na tradycyjnym wózku inwalidzkim może przysporzyć wielu trudności, szczególnie osobom cierpiącym na inne schorzenia czy też starszym. Całe szczęście nowoczesna technologia ingerowała także w tym przypadku. Osoby poruszające się na wózku mogą skorzystać z modeli napędzanych elektrycznie. Jakie niesie to ze sobą zalety?

Zalety elektrycznych wózków inwalidzkich

wózek inwalidzki elektrycznyWózek inwalidzki napędzany elektrycznie daje mnóstwo możliwości. Problemem, który dotykał osoby borykające się z rożnymi typu schorzeniami był brak samodzielności. Dłuższy dystans wymaga bowiem włożenia ogromnych podkładów siły, na co niewiele osób poruszających się na wózku stać. W przypadku wózków elektrycznych wysiłek ten ograniczony jest do minimum. To zapewnia ogromne pokłady wiary w siebie co jest niezwykle ważne u osób borykających się z różnego typu problemami. Do niedawna wózek inwalidzki elektryczny był jednak wydatkiem, na który mogły pozwolić sobie nieliczne osoby. Dziś jednak cena jest na tyle przystępna, że po doliczeniu dofinansowania zakup nie będzie najmniejszym problemem. Sterowanie tego typu wózkiem w przypadku większości modeli możliwe jest przy pomocy joysticka. Poruszanie się jest zatem banalnie proste. Wielu chorych do tej pory uważało się za dodatkowy ciężar. Każde dłuższe wyjście wymagało pomocy członków rodziny czy przyjaciół. Elektryczny wózek inwalidzki jest w stanie przywrócić normalne funkcjonowanie osobom borykającym się ze schorzeniami. Poczucie samodzielności wpływa korzystnie na stan psychiczny, co z kolei przekłada się na szczęśliwe życie.

Dla wielu wadą wózków elektrycznych może być ich duży ciężar. Jednak dzięki niemu urządzenie jest stabilne, co przekłada się na komfortową jazdę. Sprawdzi się on doskonale w przypadku osób, które jedynie chwilowo potrzebują wózka, jak i dla tych, którzy korzystają z niego na co dzień