Czym są filtry puszkowe do maszyn rolniczych?

Maszyny rolnicze są obecnie niezbędnym wyposażeniem każdego gospodarstwa rolnego. Znacząco przyśpieszają one wykonywanie wszelkich prac na gospodarstwie, dzięki czemu zwiększają się możliwości produkcyjne poszczególnych gospodarstw. Aby ciągniki i inne urządzenia tego typu mogły działać sprawnie, konieczne jest zadbanie o dobry stan najważniejszych ich elementów, w tym silnika.

Jaki rodzaj filtrów stosuje się w ciągnikach?

puszkowe filtry do ciągników caseSilnik jest najważniejszym elementem każdego pojazdu i maszyny, w tym maszyn rolniczych. W trosce o bezpieczeństwo silnika ważne jest, aby regularnie wymieniać elementy go chroniące takie jak puszkowe filtry do ciągników case. W jaki sposób filtry ochraniają silnik tego typu maszyn? Ciągniki pracują w warunkach silnego zapylenia i narażenia na działanie niekorzystnych substancji chemicznych. Gdyby dostały się one do silnika maszyny, mogłyby spowodować jego trwałe uszkodzenie. Właśnie w tym celu stosuje się puszkowe filtry do ciągników – wyłapują one wszystkie niekorzystne cząsteczki kurzu, pyłu i substancji chemicznych, chroniąc silnik przed dostaniem się ich do niego. Nazwa filtrów stosowanych w maszynach rolniczych wzięła się bezpośrednio z ich wyglądu, przypominającego puszkę. Dzięki prostej budowie, dużo łatwiej jest otwierać filtr w celu jego oczyszczenia, co trzeba wykonywać regularnie ponieważ zapchany filtr przestaje spełniać swoją rolę. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie filtr otwierać i oczyszczać gromadzące się w nim zanieczyszczenia – pozwoli to znacznie przedłużyć jego żywotność i zminimalizować częstotliwość jego wymiany. Kiedy już konieczny jest zakup nowego filtra, niekoniecznie musimy decydować się na oryginalne części. Warto rozejrzeć się dokładnie w ofercie zamienników, które, pomimo tej samej skuteczności filtracji, są często dostępne w znacznie niższych cenach. Dotyczy to zwłaszcza flagowych marek ciągników, takich jak Case. Oczywiście przed zakupem trzeba upewnić się co do kompatybilności danego zamiennika z posiadaną przez nas maszyną.

Maszyny rolnicze są tak niezbędnym elementem nowoczesnego gospodarstwa, że trzeba odpowiednio o nie dbać, by zachowywały swoją sprawność. Rekomenduje się w związku z tym regularne kontrole stanu technicznego silnika i stosowanie dodatkowych akcesoriów, które osłonią przed uszkodzeniem w wyniku oddziaływania zanieczyszczeń.