Części zamienne do samochodów od Renault

Samochody osobowe od Renault nie wyróżniały się szczególnie potężnymi osiągami czy agresywnym i nowoczesnym wykończeniem, więc często były klasyfikowane jako pojazdy średniej klasy. Były jednak stosunkowo niezawodne i należały do samochodów tańszych, zarówno biorąc pod uwagę cenę zakupu, jak i samej eksploatacji. Wszystkie samochody służbowe w firmie były właśnie modelami tej marki.

Oryginalne podzespoły do samochodu od Renault

części do samochodów renaultPodczas planowania parku maszynowego szybko uznaliśmy, iż Renault posiada samochody do każdego zadania. Z oferty pojazdów łatwo było bowiem wybrać zarówno samochody służbowe, jak i pojazdy interwencyjne. Do utrzymania ich w idealnym stanie potrzebowaliśmy jednak dużego zapasu części zamiennych najróżniejszego rodzaju, gdyż nie korzystaliśmy z usług zewnętrznych warsztatów samochodowych, prowadząc naprawy w firmowej bazie samochodowej. Łatwa dostępność podzespołów była jednak kolejną zaletą marki, gdyż części do samochodów Renault były ogólnodostępne, i równie tanie co same samochody. Niezależnie od tego czy potrzebne były elementy tapicerki do najnowszego modelu czy też części do silnika starszego pojazdu, wszelkie niezbędne podzespoły można było dostać bardzo łatwo u większości autoryzowanych sprzedawców marki. W razie braków któregokolwiek z elementów, równie łatwym i pewnym źródłem były hurtownie samochodowe, zaopatrujące warsztaty naprawcze w całym kraju. W obu przypadkach, zrealizowanie nawet bardzo dużego zamówienia nie stanowiło większego problemu. W ofercie Renault często również można było zobaczyć podzespoły przeznaczone do tuningu lub ulepszenia samochodu do nowego standardu, a części owe można było zamówić do konkretnego samochodu prosto od producenta. Pozwalało to na unowocześnienie nawet bardzo przestarzałych samochodów, i dopasowanie ich do nowszego standardu jakiegokolwiek parku maszynowego.

Mimo iż w najróżniejszych sklepach i na giełdach motoryzacyjnych można było łatwo trafić na części do modeli Renault pochodzących od innych producentów, często niesprawdzonych, oryginalne podzespoły były najlepszym wyborem. Zamienniki bowiem nie posiadały często najlepszej jakości, a niska cena oryginalnych podzespołów czyniła je zdecydowanie mało atrakcyjnymi dla osób chcących utrzymać pojazd w najlepszym stanie.